بیش از ۲۳۹ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۵.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۷۳۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۱ هزار و هند با بیش از ۴۵۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۱۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۷۱۶ هزار و ۳۹۴ ابتلا و ۱۲۲ هزار و ۸۶۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۵,۳۱۳,۳۵۳ مبتلا، ۷۳۴,۶۱۱ قربانی
2_ هند ۳۳,۹۸۵,۹۲۰ مبتلا، ۴۵۰,۹۹۱ قربانی

3_ برزیل ۲۱,۵۸۲,۷۳۸ مبتلا، ۶۰۱,۲۶۶ قربانی
4_ انگلیس ۸,۱۹۳,۷۶۹ مبتلا، ۱۳۷,۷۶۳ قربانی

5_ روسیه ۷,۸۰۴,۷۷۴ مبتلا، ۲۱۷,۳۷۲ قربانی
6_ ترکیه ۷,۴۷۵,۱۱۵ مبتلا، ۶۶,۳۶۸ قربانی

7_ فرانسه ۷,۰۵۷,۶۳۱ مبتلا، ۱۱۷,۰۸۲ قربانی
8_ ایران ۵,۷۱۶,۳۹۴ مبتلا، ۱۲۲,۸۶۸ قربانی

9_ آرژانتین ۵,۲۶۶,۲۷۵ مبتلا، ۱۱۵,۴۹۱ قربانی
10_ اسپانیا ۴,۹۷۷,۴۴۸ مبتلا، ۸۶,۸۲۷ قربانی

 به گزارش ایسنا بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه