ابلاغ دستورالعمل گذراندن تعهدات قانونی دانش‌آموختگان داروسازی و علوم پایه پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا منظم گفت: شفاف سازی فرایندهای اداری در سازمان‌های دولتی همواره از مطالبات جدی فناوران حوزه سلامت بوده و وجود آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی می‌تواند کمک شایانی به حل مشکلات در زمینه تولید محصولات فناورانه در داخل کشور کند.
 
وی افزود: فارغ التحصیلان رشته های تخصصی وزارت بهداشت همواره نقش مهمی در ایجاد دانش و انجام تحقیق و توسعه در راستای تولید محصولات فناورانه با تکنولوژی بالا داشته‌اند، با توجه به وجود تعهد قانونی خدمت به دولت در ازای دوره تحصیل برای فارغ التحصیلان رشته‌های تخصصی، طبق مصوبه قبلی معاونت آموزشی وزارت امکان اشتغال در بخش خصوصی در ازای دوره تعهد، تنها در شرکت‌های دانش بنیان برای این افراد میسر بود. در حالیکه تعداد زیادی از شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های فناوری سلامت که به طور کلی متعلق به اعضا هیات علمی بوده و نیازی شدیدی به این‌گونه افراد دارند، دانش‌بنیان نیستند. 
 
مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در جهت رفع موانع تولید در کشور، با همت و مساعدت معاونت آموزشی وزارت بهداشت از این پس دانش‌‌آموختگان مقطع دکترای تخصصی هرکدام از رشته‌های داروسازی و علوم پایه پزشکی، علاوه بر شرکت‌های دانش‌‌بنیان می‌توانند در کلیه شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های فناوری سلامت تعهدات قانونی دوره تخصص خود را بگذرانند. 
 
به گزارش وبدا منظم در پایان گفت: دستورالعمل مرتبط با این موضوع با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری و معاونت آموزشی تهیه و به تایید وزیر بهداشت و درمان و آموزش رسیده ‌است این دستورالعمل طی نامه به شماره 1664/101/د مورخ 04/07/1400 از سمت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و متقاضیان می‌‌توانند از طریق مراکز رشد و پارک‌ها درخواست خود را پیگیری کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه