بیش از ۷۸ میلیون و ۷۰۰ هزار بیمار کرونایی در قاره آسیا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۶.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۷۵۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۵ هزار و هند با بیش از ۴۵۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۶,۴۱۷,۵۲۵ مبتلا، ۷۵۷,۸۴۹ قربانی
2_ هند ۳۴,۲۰۲,۲۰۲ مبتلا، ۴۵۵,۱۰۰ قربانی

3_ برزیل ۲۱,۷۳۵,۵۶۰ مبتلا، ۶۰۵,۸۸۴ قربانی
4_ انگلیس ۸,۸۰۹,۷۷۴ مبتلا، ۱۳۹,۵۷۱ قربانی

5_ روسیه ۸,۲۷۹,۵۷۳ مبتلا، ۲۳۱,۶۶۹ قربانی
6_ ترکیه ۷,۸۷۹,۴۶۸ مبتلا، ۶۹,۳۴۴ قربانی

7_ فرانسه ۷,۱۲۷,۱۶۳ مبتلا، ۱۱۷,۵۰۸ قربانی
8_ ایران ۵,۸۶۸,۳۶۰ مبتلا، ۱۲۵,۳۶۳ قربانی

9_ آرژانتین ۵,۲۸۱,۵۸۵ مبتلا، ۱۱۵,۸۵۱ قربانی
10_ اسپانیا ۵,۰۰۲,۲۱۷ مبتلا، ۸۷,۱۸۶ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۳۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی هشت میلیون و ۸۰۹ هزار و ۷۷۴ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین بنابر آمار جدید ورلداُمتر از مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون ۷۸ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۷۷۲ مورد مربوط به قاره آسیا بوده است.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۸۶۸ هزار و ۳۶۰ ابتلا و ۱۲۵ هزار و ۳۶۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه