خبرهای خوبی برای بهبود وضعیت دستیاران داریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین قناعتی در مراسم شانزدهمین جشنواره آموزشی، پژوهشی و بین الملل ضمن بیان این مطلب گفت: تنها چیزی که امروز موجب رنجش خاطر من است، دوری از مجتمع و لحظات خوبی است که اینجا داشتم. شیرین‌ترین، زیباترین و مقدس‌ترین لحظات زمانی است که در بیمارستان امام خمینی(ره) می‌گذرد و در آن کار می‌کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: انسان‌ها نگاه‌های متفاوتی به زندگی دارند، برخی برای کسب قدرت، برخی برای کسب ثروت و عده‌ای دیگر هم برای کسب شهرت تلاش می‌کنند، ولی این که ما بفهمیم هدفمان از زندگی چیست و بر اساس آن زندگی کنیم، مهم است. کسی که کار می‌کند تا نان همسر و فرزندانش را تامین کند هدفش خوب است، ولی می‌توان از آن بالاتر را هم دید؛ این که هر کاری می‌کنیم هدفمان تنها رضای خدا باشد.

وی افزود: شاخص‌ترین انسانی که برای این ویژگی می‌توانم یاد کنم، شهید سلیمانی است. او که در میدان‌های مختلفی حضور یافت، از مردم اربیل عراق، از مسیحی‌ها از یزیدی ها و ... دفاع کرد و جانش را به خطر گذاشت و در نهایت به مقام رفیع شهادت نائل شد. انگیزه او در این مسیر جز رضای خدا نبود و به یقین برای همه ما اسوه و الگوی خوبی است. ما هم سعی کنیم در همه امور خدا را ببینیم، آن وقت همه چیز زیبا می‌شود.

قناعتی به سرعت رشد فناوری اطلاعات در جهان اشاره کرد و گفت: امروز مدل‌های مدیریتی دنیا تغییر کرده است، دیگر فردی به عنوان رئیس وجود ندارد. پیش از این الگوهای مدیریتی عمودی و سلسله مراتبی بود، ولی الان مدل‌های مدیریتی نوین مسطح و مشارکتی است. به گونه‌ای که همه افراد باید در مسیر رشد و تعالی سازمان شرکت کنند. ارزش‌ها تحول یافته و در هر حوزه‌ای که نگاه می‌کنیم، ستاره‌های درخشانی می‌یابیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به گفته یکی از مبدعین روش‌های نوین MRI در کنفرانس رادیولوژی وین گفت: مبنای عملکرد بسیاری از تکنولوژی‌های جدید این حوزه برگرفته از دانش اساتید بنام ایرانی نظیر خوارزمی و خیام است که مایه مباهات همه ماست. وقتی به یک خانواده بزرگی تعلق داریم، این بزرگی التزام به همراه دارد و دیگر حق نداریم هر کاری انجام دهیم، باید کارهایمان درخور جایگاه و شأن این خانواده باشد.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) گنجینه بزرگی است و جواهرات نابی در آن وجود دارد، جواهرات این مجموعه مردم فقیر و نیازمندی هستند که به اینجا می‌آیند و نیازمند کمک ما هستند، باید قدر این را بدانیم، اخبار خوبی در خصوص بهبود پرداخت‌های دستیاران و فراگیران این دانشگاه داریم، با موافقت وزیر بهداشت، به منظور بهبود شرایط زندگی فراگیران راهکارهایی برای پرداخت مبتنی بر عملکرد ارائه کردیم که مراحل انجام آن در حال پیگیری است.

پایان پیام/

مطالب مشابه