آخرین وضعیت کرونا در استان‌ها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، از شهریور ماه ۱۴۰۰ تاکنون واکسیناسیون علیه کرونا در کشورمان روی ریل افتاده و به سرعت پیش می رود. بر همین اساس هم تاکنون در کشورمان ۵۴ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۷۲۸ نفر دُز اول،   ۳۸ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۹۷ نفر دُز دوم و ۱۴۹ هزار و ۵۹۲ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند. بر این اساس مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۹۳ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۱۷ دُز رسید.

البته باوجود واکسیناسیون سریع علیه پاندمی قرن در کشور، باز هم به دلیل کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، شاهد افزایش شهرهای قرمز در کشور بوده ایم. به طوری که طبق آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور که در تاریخ ۱۵ آبان ماه از سوی وزارت بهداشت منتشر شده است، در حال حاضر ۳۳ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۹۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۰ شهرستان کشور در وضعیت زرد قرار دارند و ۱۰۰ شهرستان نیز آبی هستند.


بررسی وضعیت موجود کرونا در کشور

بنابر اعلام وزارت بهداشت، بررسی وضعیت موجود کرونا در کشور در هفته دوم آبان ماه ۱۴۰۰ مصادف با هفته ۸۹ همه گیری، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در کشور ۵۷۱۶۲ مورد، تعداد موارد بستری جدید ۸۹۷۳ مورد و تعداد موارد فوتی جدید طی این هفته ۱۱۱۲ مورد بوده است.  

در ادامه گزارش مروری بر روند همه گیری کرونا در هفته ۸۹ بیماری که تا پایان هفته دوم آبان ماه ۱۴۰۰ را شامل می شود، خواهیم داشت:

تهران

در استان تهران در هفته دوم آبان ماه ۱۴۰۰، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده ۲۸۲۵ مورد، تعداد موارد بستری جدید ۱۱۳۲ مورد و تعداد موارد فوتی جدید ۱۶۹ نفر بوده است.  

همچنین در استان تهران در هفته اخیر، ایستایی موارد بستری و موارد فوت استان مشاهده می شود. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر شده است.  

ایلام

در این هفته روند بستری و موارد فوت استان کاهش یافته است، میزان بروز موارد بستری همچنان در بالاترین میزان نسبت به متوسط کشور بوده، اما میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور کمتر شده است.

کردستان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری در رتبه دوم میزان بروز کشور و از متوسط کشور بالاتر است، اما مورتالیتی استان از متوسط کشور کمتر شده است.

کرمانشاه

در هفته اخیر موارد بستری و فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشوری بالاتر است.

آذربایجان غربی

در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشور بیشتر است.  

کهگیلویه و بویراحمد

در هفته اخیر کاهش روند بستری و فوت ناشی از کرونا در استان دیده می شود. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور بیشتر است.

یزد

در هفته اخیر موارد بستری برای دومین هفته متوالی افزایش داشته که در این هفته بارز بوده است. موارد فوت استان نیز افزایش داشته است. میزان موارد بستری از حد متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ و میر استان نیز از حد متوسط کشور بالاتر رفته است.

سمنان

برای سومین هفته متوالی روند بستری افزایش و فوت کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر، اما فعلا میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور کمتر است.  

همدان

در هفته اخیر موارد بستری کاهش و موارد فوت افزایش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشوری بیشتر است.  

چهارمحال و بختیاری

روند بستری و فوت افزایش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور بالاتر است.

خراسان شمالی

در هفته اخیر روند بستری برای دومین هفته متوالی افزایش و موارد فوت نیز افزایش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان، هر دو از متوسط کشور بالاتر رفته است.

قزوین

موارد بستری استان افزایش و فوت ایستایی داشته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور پیشی گرفته و مورتالیتی در حد متوسط کشور است.

لرستان

 موارد فوت استان افزایش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشوری بیشتر، اما میزان مرگ و میر استان از متوسط کشوری کمتر شده است.

خراسان جنوبی

در هفته اخیر موارد بستری افزایش و موارد فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر شده و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر شده است.

مرکزی

روند بستری و موارد فوت استان در هفته اخیر کاهش نشان می دهد. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور بالاتر است.

کرمان

در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت استان روند ایستایی داشته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.

آذربایجان شرقی

در هفته اخیر موارد بستری کاهش و فوت استان روند ایستا داشته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور بیشتر است.  

اردبیل

در هفته اخیر روند بستری افزایش و موارد فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز از متوسط کشور بیشتر شده، اما میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.  

اصفهان

روند بستری و فوت استان در این هفته افزایش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر شده و میزان مرگ و میر هم از متوسط کشور بیشتر است.

البرز

در هفته اخیر کاهش روند بستری و کاهش مختصر موارد فوت استان مشاهده می شود. بروز موارد بستری در حد متوسط کشور و میزان مرگ و میر از متوسط کشور بالاتر است.  

زنجان

در هفته اخیر افزایش روند بستری و فوت استان مشاهده می شود. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور پایین تر است.  

قم

در هفته اخیر کاهش موارد بستری و فوت استان مشاهده می شود. بروز موارد بستری کمی پایین تر از متوسط کشور و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور بیشتر است.

مازندران

در هفته اخیر، برای چندمین هفته متوالی ایستایی روند بستری و کاهش موارد فوت استان مشاهده می شود. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور کمتر است.

فارس

در این هفته موارد بستری افزایش مختصر و افزایش بارز موارد فوت استان مشاهده می شود. میزان بروز موارد بستری از حد متوسط کشور کمتر و میزان مورتالیتی از متوسط کشور پیشی گرفته است.

خراسان رضوی

روند بستری چند هفته نسبتا ایستا بوده و فوت افزایش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از حد متوسط کشور کمتر است.

گیلان

در هفته اخیر روند بستری و موارد فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.

گلستان

روند بستری بعد از چند هفته ایستایی، برای دومین هفته متوالی افزایش و فوت استان ثابت مانده است. میزان بروز بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشور کمتر است.

بوشهر

روند موارد بستری کاهش و موارد فوت استان ثابت مانده است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.

خوزستان

موارد بستری و موارد فوت استان در این هفته کاهش مختصر نشان می دهد. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور کمتر است.

هرمزگان

موارد بستری استان کاهش و موارد فوت ثابت مانده است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط استان کمتر است.  

سیستان و بلوچستان

در هفته اخیر موارد بستری روندی ایستا داشته و موارد فوت استان افزایش نشان می دهد. میزان بروز بیماران بستری و مورتالیتی از متوسط کشور کمتر است.

ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه