تاکنون بیش از ۲۵۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۷۹۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۲ هزار و هند با بیش از ۴۶۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۸,۵۲۱,۵۹۶ مبتلا، ۷۹۱,۰۹۸ قربانی
2_ هند ۳۴,۴۹۹,۹۲۵ مبتلا، ۴۶۵,۳۴۹ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۰۰۳,۳۱۷ مبتلا، ۶۱۲,۴۱۱ قربانی
4_ انگلیس ۹,۷۶۶,۱۵۳ مبتلا، ۱۴۳,۷۱۶ قربانی

5_ روسیه ۹,۲۵۷,۰۶۸ مبتلا، ۲۶۱,۵۸۹ قربانی
6_ ترکیه ۸,۵۲۷,۰۳۰ مبتلا، ۷۴,۶۴۶ قربانی

7_ فرانسه ۷,۳۷۲,۵۴۴ مبتلا، ۱۱۸,۴۲۳ قربانی
8_ ایران ۶,۰۶۹,۵۵۹ مبتلا، ۱۲۸,۷۳۴ قربانی

9_ آرژانتین ۵,۳۱۳,۶۰۷ مبتلا، ۱۱۶,۳۶۰ قربانی
10_ آلمان ۵,۲۹۳,۰۸۷ مبتلا، ۹۹,۳۹۹ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۶۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۱۵۳ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۶۹ هزار و ۵۵۹ ابتلا و ۱۲۸ هزار و ۷۳۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، اوکراین و لهستان نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه