تاکنون بیش از ۲۵۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۷۹۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۲ هزار و هند با بیش از ۴۶۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۸,۵۹۲,۸۱۰ مبتلا، ۷۹۳,۶۵۱ قربانی
2_ هند ۳۴,۵۱۸,۹۰۱ مبتلا، ۴۶۵,۹۱۱ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۰۱۷,۲۷۶ مبتلا، ۶۱۲,۷۲۲ قربانی
4_ انگلیس ۹,۸۴۵,۴۹۲ مبتلا، ۱۴۳,۹۲۷ قربانی

5_ روسیه ۹,۳۳۱,۱۵۸ مبتلا، ۲۶۴,۰۹۵ قربانی
6_ ترکیه ۸,۵۷۱,۵۵۴ مبتلا، ۷۵,۰۴۲ قربانی

7_ فرانسه ۷,۴۱۴,۹۷۱ مبتلا، ۱۱۸,۴۶۱ قربانی
8_ ایران ۶,۰۷۷,۴۳۸ مبتلا، ۱۲۸,۹۵۶ قربانی

9_ آلمان ۵,۳۷۸,۱۹۲ مبتلا، ۹۹,۶۱۳ قربانی
10_ آرژانتین ۵,۳۱۵,۳۴۸ مبتلا، ۱۱۶,۳۷۷ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۶۴ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۴۹۲ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۷۷ هزار و ۴۳۸ ابتلا و ۱۲۸ هزار و ۹۵۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه