بیش از ۲۵۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۷۹۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۲ هزار و هند با بیش از ۴۶۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۸,۷۴۸,۵۵۷ مبتلا، ۷۹۴,۸۶۴ قربانی
2_ هند ۳۴,۵۲۶,۴۸۰ مبتلا، ۴۶۶,۱۴۷ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۰۱۹,۸۷۰ مبتلا، ۶۱۲,۸۴۲ قربانی
4_ انگلیس ۹,۸۸۹,۹۲۶ مبتلا، ۱۴۳,۹۷۲ قربانی

5_ روسیه ۹,۳۶۶,۸۳۹ مبتلا، ۲۶۵,۳۳۶ قربانی
6_ ترکیه ۸,۵۹۶,۴۱۰ مبتلا، ۷۵,۲۳۵ قربانی

7_ فرانسه ۷,۴۲۰,۲۳۷ مبتلا، ۱۱۸,۵۵۵ قربانی
8_ ایران ۶,۰۸۲,۸۶۵ مبتلا، ۱۲۹,۰۵۳ قربانی

9_ آلمان ۵,۴۱۸,۶۸۱ مبتلا، ۹۹,۸۱۷ قربانی
10_ آرژانتین ۵,۳۱۵,۹۸۹ مبتلا، ۱۱۶,۳۸۲ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۶۵ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۹۲۶ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۸۲ هزار و ۸۶۵ ابتلا و ۱۲۹ هزار و ۵۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه