بیش از ۲۵۹ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۷۹۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۳ هزار و هند با بیش از ۴۶۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۸,۸۳۵,۲۱۶ مبتلا، ۷۹۶,۳۱۹ قربانی
2_ هند ۳۴,۵۳۵,۷۶۳ مبتلا، ۴۶۶,۵۸۴ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۰۳۸,۷۳۱ مبتلا، ۶۱۳,۲۴۰ قربانی
4_ انگلیس ۹,۹۳۲,۴۰۸ مبتلا، ۱۴۴,۱۳۷ قربانی

5_ روسیه ۹,۴۰۰,۸۳۵ مبتلا، ۲۶۶,۵۷۹ قربانی
6_ ترکیه ۸,۶۲۴,۵۸۰ مبتلا، ۷۵,۴۴۳ قربانی

7_ فرانسه ۷,۴۵۰,۶۹۱ مبتلا، ۱۱۸,۶۵۳ قربانی
8_ ایران ۶,۰۸۸,۰۰۹ مبتلا، ۱۲۹,۱۷۷ قربانی

9_ آلمان ۵,۴۷۲,۹۴۹ مبتلا، ۱۰۰,۱۶۰ قربانی
10_ آرژانتین ۵,۳۱۷,۶۳۳ مبتلا، ۱۱۶,۴۱۵ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۶۶ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۴۰۸ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۸۸ هزار و ۹ ابتلا و ۱۲۹ هزار و ۱۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه