وزارت امور خارجه آماده کمک به تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در این نشست موانع موجود برای صادرات تولیدات این شرکت‌ها و راهکارهای تسهیل این روند، بالاخص راه‌های مساعدت وزارت امور خارجه و معاونت دیپلماسی اقتصادی برای کاستن از این موانع و همکاری برای توسعه صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی را مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در این نشست با بیان اینکه وزارت امور خارجه در زمینه معرفی محصولات شرکت‌های ایرانی در سایر کشورها، توجه به تهاتر محصولات ایرانی در فرآیند صادرات و ایجاد زمینه های قانونی فعالیت شرکت‌های ایرانی در سایر کشورها اقدامات لازم را انجام داده است، بر آمادگی وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای کمک به رفع مشکلات و توسعه صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

پیمان‌ پاک رییس سازمان توسعه تجارت هم ضمن اعلام آمادگی این سازمان و وزارت صمت برای مساعدت جهت رفع موانع صادرات این نوع محصولات پیشنهاداتی را مطرح کرد.

به گزارش ایرنا در این نشست روسای سندیکاها و مدیران عامل شرکت‌ها و صاحبان صنایع داروهای انسانی، داروهای نانوتک، تولیدکنندگان داروهای مکمل، تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و مواد اولیه دارویی و شیمیایی در این نشست مهمترین موانع و چالش های پیش روی صادرکنندگان این حوزه را مطرح کردند.

پایان پیام/

مطالب مشابه