نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی فردا اعلام می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید هاشمی نظری از زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی خبر داد و گفت: نتایج سی و پنجمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی فردا ظهر بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته -محل تحصیل آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندان پزشکی دوره ۳۵ سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در سایت سنجش پزشکی منتشر شده است، کارنامه فقط از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس sanjeshp.ir قابل مشاهده و دریافت است. داوطلبان می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری، کارنامه خود را مشاهده و دریافت کنند.

وی افزود: سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندان پزشکی پنج شنبه ۲۹ مهر۱۴۰۰ در ۱۷ حوزه در سراسر کشور برگزار شد، در این آزمون ۲ هزار و ۴۶۹ نفر ثبت نام کرده که از این تعداد ۱۹۰۹ نفر در آزمون شرکت و ۵۰۰ نفر غایب بودند، بر اساس مصوبه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، کسانی که نمره حد نصاب را کسب کرده اند "٥٠ درصد نمره خام قابل کسب" مجاز به انتخاب رشته-محل هستند.

هاشمی نظری گفت: گزینش دانشجو در هر یک از رشته‌های آزمون دستیاری دندانپزشکی، بر اساس نمره کل تراز به درصد "ویژه همان رشته تخصصی" مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت انتخاب رشته محل که توسط خود داوطلب تعیین شده، انجام خواهد شد. بنابراین داوطلب موظف است بر اساس نمره کل تراز اکتسابی، ظرفیت موجود در رشته امتحانی و علاقه شخصی نسبت به انتخاب رشته-محل تحصیل خود اقدام کند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی تصریح کرد: در هر مرحله از آزمون "قبل یا بعد از پذیرش، طی دوره تحصیل و..." در صورت وجود مغایرت در اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام، نوع سهمیه، مدارک و سایر موارد ارائه شده توسط داوطلب یا ناقص یا ناخوانا بودن مدارک یا ارسال تصویرمدرک نادرست، طبق ضوابط توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام لازم از جمله حذف داوطلب از روند سنجش و پذیرش یا لغو قبولی در آزمون به عمل خواهد آمد. عدم انتخاب رشته-محل در زمان مقرر، به منزله انصراف از انتخاب رشته-محل و آزمون است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: کارنامه اولیه، فقط بر اساس اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام و نمرات اکتسابی داوطلب صادر شده است و به منزله  پذیرفته شدن داوطلب نیست. داوطلب در صورت مجاز بودن، می تواند نسبت به انتخاب رشته-محل تحصیل اقدام کند، در صورت محرز شدن تقلب و تخلف در هر مرحله از آزمون یا حین تحصیل، علاوه بر محروم شدن فرد در هر مرحله از تحصیل، متخلف به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمونهای وزارت بهداشت بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی معرفی خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه