نظر سازمان غذا و داروی آمریکا درباره قرص ضدکرونای "مِرک"
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز گذشته "جمعه" در گزارشی اولیه اعلام کرد که قرص ضد کووید-۱۹ ساخت شرکت مرک "Merck" در درمان این بیماری موثر است اما در عین حال هشدار داده شده که زنان باردار نباید از این دارو موسوم به "مولنوپیراویر" استفاده کنند چرا که مزایای بالقوه این دارو برای این گروه از افراد بیشتر از خطرات آن نیست.

این گزارش به منظور ارائه راهنمایی به گروهی از کارشناسان این سازمان آماده شده که قرار است روز سه‌شنبه استفاده اضطراری از داروی مولنوپیراویر را بررسی کنند.

به گفته کارشناسان تایید این دارو یک گام بزرگ و رو به جلو برای مقابله با همه گیری جهانی است و متخصصان را برای کمک به افراد مبتلا مجهز می کند.

شرکت داروسازی مرک ماه گذشته اعلام کرد که داروی مولنوپیراویر در یک آزمایش بالینی، میزان بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در بیماران پرخطر را که بلافاصله پس از عفونت به مصرف دارو اقدام کرده بودند به نصف کاهش داده است.

به گزارش ایسنا گزارش اولیه سازمان غذا و داروی آمریکا اثربخشی این دارو در بیماران مبتلا به نوع خفیف تا متوسط ​​ کووید یا در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان تایید کرده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه