بیش از ۸۵ درصد از جامعه هدف نوبت اول واکسن را دریافت کرده اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن زهرایی با اشاره به لزوم تزریق واکسن در بین تمام افراد در کشور گفت: برنامه وزارت بهداشت انجام واکسیناسیون تمام مردم کشور است و تنها تلقیح واکسن به ۸۵ درصد جامعه هدف نیست. در حال حاضر دو واکسن سینوفارم و پاستوکووک برای افراد زیر ۱۸ سال تاییدیه تزریق را گرفته اند.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار بیش از ۸۵ درصد از جامعه هدف نوبت اول واکسن را دریافت کرده اند و برنامه ریزی برای پوشش بالاتر واکسیناسیون تزریق دز اول واکسن کرونا را داریم، برای تلقیح دز دوم واکسن نیز افراد باید به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند، ما نیازمند مشارکت بیشتر مردم در زمینه تکمیل واکسیناسیون خود هستیم، در یک برهه ای از زمان ما دچار محدودیت واردات و تامین واکسن بوده ایم که در حال حاضر این مسئله برطرف شده است و سامانه های نوبت دهی برای انجام واکسیناسیون به خوبی عمل می کنند و مردم راحت ‌و بدون معطلی می توانند واکسن خود را در مرکز مربوطه دریافت کنند.

رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت تاکید کرد: بیماری کرونا به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست و ایمنی کامل بعد از یک ماه و نیم از تزریق نوبت اول واکسن کرونا در بدن افراد ایجاد خواهد شد، بنابراین ضرورت دارد که افراد قبل از شروع احتمالی موج ششم اقدام به تزریق واکسن کنند‌، در حال حاضر دز بوستر یاد آور برای کادر بهداشت و درمان در بخش های دولتی و خصوصی، مددجویان و شاغلان در مراکز نگهداری سالمندان، معلولان ذهنی و جسمی، جانبازان بالای ۵۰ درصد و جانبازان شیمیایی برای ایجاد حداکثر ایمنی تزریق می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان زهرایی در پایان با اشاره به تولید واکسن آنفلوانزای ایرانی گفت: واکسن آنفلوانزای ایرانی توسط یک شرکت دانش بنیان تولید و مراحل کار آزمایی بالینی را پشت سر گذاشته است.

پایان پیام/

مطالب مشابه