وضعیت کرونا در استان‌ها در هفته اول آذر
 به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، تاکنون در کشور میزان واکسیناسیون علیه کرونا به ۶۷ درصد رسیده است. به طوری که طبق اعلام وزارت بهداشت و تا ظهر روز گذشته، ۵۷ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۵۴۷ نفر دُز اول، ۴۷ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۱۷۱ نفر دُز دوم و یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۴۳۹ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند. به این ترتیب مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۷ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۱۵۷ دُز رسیده است.

وضعیت واکسیناسیون در قاره‌های جهان را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

همچنین مقایسه سرعت واکسیناسیون علیه کرونا در جهان و ایران در نمودار زیر قابل مشاهده است.

در عین حال بر اساس آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در کشور که در تاریخ جمعه، ۱۲ آذر ماه که از سوی وزارت بهداشت منتشر شد، اکنون ۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۸۴ شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور تا دهم آذر ماه ۱۴۰۰، نزدیک به ۴۶.۴۶ درصد است.


کمترین و بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استانها

همچنین وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تفکیک استان‌های کشور از تاریخ سوم تا دهم آذر ماه ۱۴۰۰ در نقشه زیر قابل مشاهده است و همانطور که می‌بینید بالاترین میزان رعایت پروتکل‌ها در استان آذربایجان غربی با میزان رعایت ۵۰ تا ۶۱ درصدی بوده است. کمترین میزان رعایت پروتکل‌ها نیز در ۱۶ استان با میزان رعایت ۳۹ تا  ۴۵ درصدی بوده است.


وضعیت موجود کرونا در کشور در هفته ۹۳ اپیدمی

بررسی هفتگی وضعیت موجود کرونا در کشور در هفته اول آذر ماه ۱۴۰۰، مصادف با هفته ۹۳ همه‌گیری در ادامه می‌آید:

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، ‌ تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در هفته اخیر "هفته ۹۳ اپیدمی در کشور" ۲۵۴۵۸ مورد بوده است. همچنین تعداد موارد بستری جدید در کشور در هفته اخیر، ۴۸۲۹ مورد و تعداد فوتی‌های جدید در هفته اخیر، ۶۵۸ نفر بوده است.


وضعیت کرونا در استان‌های کشور تا پایان هفته اول آذر ماه ۱۴۰۰

دو رقمی شدن فوتی‌های کرونایی در تهران در هفته اول آذر

تهران

در استان تهران نیز در هفته اخیر، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده ۸۲۲ مورد، تعداد موارد بستری جدید در هفته اخیر ۷۰۰ مورد و تعداد موارد فوتی جدید در هفته اخیر، ‌ ۸۵ مورد بوده است.

همچنین در تهران در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از حد متوسط کشور کمتر است.

البرز

در هفته اخیر، کاهش روند بستری و موارد فوت استان ملاحظه می‌شود. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر کمتر از متوسط کشور است.

ایلام

در این هفته روند بستری ایستا و موارد فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری همچنان در بالاترین میزان نسبت به متوسط کشور بوده و میزان مرگ‌ومیر استان با تنزل معادل متوسط کشور شده است.

خراسان جنوبی

در هفته اخیر موارد بستری و فوت افزایش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بالاتر و میزان مرگ‌ومیر با شیبی تند از متوسط کشور فراتر رفته است.

کگیلویه و بویر احمد

درهفته اخیر کاهش روند بستری و افزایش موارد فوت استان مشاهده می‌شود. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر، اما میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.

سمنان

روند بستری کاهش و فوت ایستا بوده است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر استان نیز از متوسط کشور بالاتر است.

آذربایجان غربی

در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشور بیشتر است.

یزد

در هفته اخیرموارد بستری کاهش، اما فوت افزایش یافته است. میزان موارد بستری و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور بیشتر است.

خراسان شمالی

در هفته اخیر روند بستری و موارد فوت کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ و میر استان در حد متوسط کشور است.

کرمان

در هفته اخیر کاهش موارد بستری و موارد فوت استان مشاهده می‌شود. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور بالاتر است.

قزوین

موارد بستری استان ایستا و فوت روندی نزولی داشته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از حد متوسط کشور بیشتر است.

مازندران

در هفته اخیر، برای چندمین هفته متوالی ایستایی روند بستری و موارد فوت استان مشاهده می‌شود. میزان بروز موارد بستری از حد متوسط کشور بیشتر شده و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور کمتر است.

اردبیل

در هفته اخیر روند بستری کاهش و موارد فوت استان افزایش نشان می‌دهد. میزان بروز کمی بیش از متوسط کشور و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور بیشتر شده است.

کرمانشاه

در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشور بالاتر است.

همدان

در هفته اخیر موارد بستری کاهش یافته و فوت ایستا بوده است. بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور بیشتر است.

چهارمحال و بختیاری

روند بستری و فوت کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور بالاتر است.

گیلان

در هفته اخیر روند بستری افزایش و موارد فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر شده و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور کمتر است.

زنجان

در هفته اخیر کاهش روند بستری و موارد فوت استان مشاهده می‌شود. میزان بروز موارد بستری معادل متوسط کشور شده و میزان مرگ و میر از حد متوسط کشور کمتر است.

کردستان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری معادل متوسط کشور شده ولی مورتالیتی استان از متوسط کشور بیشتر است.

لرستان

موارد بستری کاهش یافته، ‌ولی موارد فوت استان روند صعودی داشته است. بروز موارد بستری معادل متوسط کشور شده و میزان مرگ و میر استان از متوسط کشور پیشی گرفته است.

خراسان رضوی

روند بستری افزایش مختصر و موارد فوت کاهش نشان می‌دهد. بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر استان معادل متوسط کشور شده است.

فارس

در این هفته موارد بستری روندی ایستا داشته است و موارد فوت روند نزولی نشان می‌دهد. میزان بروز موارد بستری معادل متوسط کشور، اما میزان مورتالیتی از متوسط کشور بالاتر است.

آذربایجان شرقی

در هفته اخیر موارد بستری و موارد فوت استان روندی نزولی داشته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور مختصری پایین‌تر و میزان مرگ و میر از متوسط کشور بیشتر است.

مرکزی

در هفته اخیر روند بستری کاهش و موارد فوت استان افزایش نشان می دهد. بروز موارد بستری از متوسط کشور کمتر و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور بیشتر شده است.

بوشهر

روند موارد بستری و موارد فوت استان افزایش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.

اصفهان

روند بستری کاهش یافته و موارد فوت استان در این هفته ایستا بوده است. بروز موارد بستری از متوسط کشور کمتر و میزان مرگ و میر معادل متوسط کشور شده است.

گلستان

روند بستری و فوت در این هفته افزایش یافته است. میزان بروز بستری و مورتالیتی از متوسط کشور کمتر است.

قم

در هفته اخیر کاهش موارد بستری و افزایش فوت استان مشاهده می‌شود. بروز موارد بستری از متوسط کشور پایین‌تر و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور پیشی گرفته است.

هرمزگان

موارد بستری ایستا و موارد فوت استان در هفته اخیر کاهش نشان می‌دهد. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور کمتر است.

سیستان و بلوچستان

در هفته اخیر، موارد بستری و موارد فوت استان ایستا بوده است. میزان بروز بیماران بستری و مورتالیتی از متوسط کشور کمتر است.

خوزستان

موارد بستری و موارد فوت استان در این هفته کاهش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور کمتر است.

ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه