تاکنون بیش از ۲۶۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
 به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا همچنین با بیش از ۴۹.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۸۰۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۵ هزار و هند با بیش از ۴۷۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۹,۹۳۴,۷۹۱ مبتلا، ۸۰۸,۶۰۸ قربانی
2_ هند ۳۴,۶۳۳,۲۵۵ مبتلا، ۴۷۰,۶۲۰ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۱۳۸,۲۴۷ مبتلا، ۶۱۵,۶۰۶ قربانی
4_ انگلیس ۱۰,۴۲۱,۱۰۴ مبتلا، ۱۴۵,۵۵۱ قربانی

5_ روسیه ۹,۷۶۹,۰۱۱ مبتلا، ۲۸۰,۰۷۲ قربانی
6_ ترکیه ۸,۸۸۱,۷۶۰ مبتلا، ۷۷,۶۴۵ قربانی

7_ فرانسه ۷,۸۷۵,۰۱۲ مبتلا، ۱۱۹,۵۰۶ قربانی
8_ آلمان ۶,۱۴۳,۸۵۶ مبتلا، ۱۰۳,۵۳۰ قربانی

9_ ایران ۶,۱۳۱,۳۵۶ مبتلا، ۱۳۰,۱۲۴ قربانی
10- آرژانتین ۵,۳۳۹,۳۸۲ مبتلا، ۱۱۶,۶۴۳ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۸۰ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۱۰۴ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۳۱ هزار و ۳۵۶ ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۱۲۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه