تا کنون بیش از ۲۶۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا همچنین با بیش از ۴۹.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۸۰۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۵ هزار و هند با بیش از ۴۷۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۹,۹۶۹,۸۵۶ مبتلا، ۸۰۸,۷۶۳ قربانی
2_ هند ۳۴,۶۴۱,۵۶۱ مبتلا، ۴۷۳,۵۳۷ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۱۴۳,۰۹۱ مبتلا، ۶۱۵,۶۷۴ قربانی
4_ انگلیس ۱۰,۴۶۴,۳۸۹ مبتلا، ۱۴۵,۶۰۵ قربانی

5_ روسیه ۹,۸۰۱,۶۱۳ مبتلا، ۲۸۱,۲۷۸ قربانی
6_ ترکیه ۸,۹۰۱,۱۱۷ مبتلا، ۷۷,۸۳۰ قربانی

7_ فرانسه ۷,۹۱۷,۲۶۴ مبتلا، ۱۱۹,۵۳۵ قربانی
8_ آلمان ۶,۱۷۹,۸۳۹ مبتلا، ۱۰۳,۶۰۴ قربانی

9_ ایران ۶,۱۳۴,۴۶۵ مبتلا، ۱۳۰,۲۰۰ قربانی
10_ آرژانتین ۵,۳۴۰,۶۷۶ مبتلا، ۱۱۶,۶۴۶ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۸۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۳۸۹ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۳۴ هزار و ۴۶۵ ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۲۰۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه