وضعیت اضطراری ۱۶ ایستگاه کنترل کیفیت هوای تهران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباس شاهسونی با بیان اینکه هوای  شهر تهران در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد گفت: باید توجه کرد که در این شرایط احتمال افزایش بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان، وجود دارد. به طور میانگین در سال ۱۳۹۹، نزدیک به  ۱۲۵۱ مورد مرگ به علت بیماری‌های ایسکمیک قلبی "IHD" منتسب به مواجهه طولانی با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شهر تهران بوده است.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱۶ ایستگاه کنترل کیفیت هوا در تهران در وضعیت «ناسالم برای همه گروه‌ها» قرار دارند و این مناطق با شاخص بالای ١۵٠ در وضعیت اضطرار هستند، گروه‌های حساس، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند. همچنین ورزشکاران از ورزش در فضای باز پرهیز کنند و افرادی که باید در محل کار حاضر شوند، کمتر در فضای باز حضور داشته باشند.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: در این شرایط احتمال افزایش بیماری‌های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علائم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد، باید توجه کرد که در سال ۱۳۹۹ به طور میانگین تعداد ۱۲۵۱ مرگ در شهر تهران به علت بیماری‌های ایسکمیک قلبی "IHD" در بزرگسالان بالاتر از ۲۵ سال منتسب به مواجهه با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه