حداقل تا ۲ سال آینده به تزریق دز یادآور واکسن کرونا نیاز داریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمیدرضا جماعتی با بیان اینکه عوامل متعددی در تعیین فاصله بین دزهای یادآور وجود دارد گفت: تعیین فاصله بین دزهای یادآور واکسن کرونا به عواملی مانند نوع پلتفرم ها، نوع سویه های جدید، رفتار ویروس و شدت بیماری بستگی دارد. به عبارتی عوامل متعددی در تصمیم گیری برای تعیین فاصله گذاری تزریق دز یادآور واکسن کرونا دخیل هستند.

دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ در پاسخ به این سوال که آیا محدودیتی برای ورود شرکت های تولیدکننده جدید در عرصه تولید واکسن کرونا وجود دارد؟ گفت: هیچ محدودیتی برای شرکت های سازنده واکسن داخلی نداریم و آنها را ترغیب و تشویق می کنیم که از علم و منابع مالی خود برای تولید واکسن کرونا بهره بگیرند، هر شرکتی که توانایی تولید واکسن را دارد، می تواند وارد این عرصه شود، باتوجه به تحریم علیه ایران نیاز است که از محصولات داخلی تا حد امکان استفاده کنیم و همچنین برای جمعیت هدف چند میلیونی به تعداد زیادی واکسن برای دزهای یادآور تولید کنیم.

وی افزود: اگر واکسن های داخلی کرونا با کیفیت مناسب و به تعداد زیاد تولید شود، می توان آنها را به کشورهای متقاضی صادر کرد. اگر تولیدات شرکت های داخلی در حد نیاز کشور باشد، در این دوران تحریم و سختی شرایط اقتصادی می توان هموطنان را بدون دغدغه واکسینه کرد، نتایج مطالعاتی که در دنیا نشان می دهد که واکسیناسیون سبب کاهش بستری و میزان مرگ و میر می شود به همین دلیل، توصیه کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ این است که مردم حتما واکسن کرونا را بزنند.

به گزارش ایرنا جماعتی در پایان تاکید کرد: در این موضوع شک و تردید وجود ندارد که تزریق واکسن کرونا سبب کاهش شدت بیماری و مرگ و میر می شود، به مردم توصیه می کنیم واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را حتما انجام دهند و کسانی که ۲ دز را نزده اند اقدام به این کار کنند و سالمندان و گروه های پرخطر هم حتما دز یادآور را تزریق کنند، علل تمایل نداشتن برخی به تزریق واکسن کرونا باید به دقت بررسی شود، این کار بر عهده وزارت بهداشت است که با اقداماتی مانند تشویق مردم، افزایش اطلاع رسانی در مورد فواید واکسن و اجرای محدودیت های هوشمند افراد ترغیب به تزریق واکسن کرونا شوند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.