امتحانات دانشجویان علوم پزشکی به صورت حضوری برگزار خواهد شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، موضوع حضوری یا غیر حضوری برگزار شدن امتحانات دانشجویان و دانش آموزان با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور به یکی از دغدغه‌های دانش آموزان و دانشجویان تبدیل شده است.

در همین راستا دانشجویان علوم پزشکی خواستار برگزاری غیر حضوری امتحانات شده‌اند. این دانشجویان اعلام کرده اند که خوابگاه و امکانات کافی برای رعایت پروتکل های بهداشتی و برگزاری امتحانات به صورت حضوری وجود ندارد. همچنین آنها در این کمپین گسترش سویه جهش یافته جدید کرونا ویروس را از دیگر دلایل خود برای این درخواست اعلام کرده‌اند.

به گفته دانشجویان، امتحان حضوری برای دانشجویانی که علیرغم تلاش‌های فراوانشان برای برگزاری حضوری کلاس‌ها در طول ترم، به علت کمبود امکانات رفاهی و خوابگاهی، فقط آموزش مجازی داشته‌اند ناعادلانه است، از همین رو از وزارت بهداشت درخواست کردند تا امتحانات به صورت غیرحضوری برگزار شود. 

ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به این درخواست مخاطبان گفت: در برگزاری آزمون‌های مجازی دانشجویان علوم پزشکی علی رغم استفاده از تمام ابزارهای موجود و روشهای امنیتی لازم همچنان صحت این آزمون ها زیر سوال است و تجربه خوبی از برگزاری آزمون‌های مجازی در دانشگاه‌های علوم پزشکی نداریم.

وی افزود: یکی از روش‌های ارزیابی ما از دانشجویان و اطلاعات و سطح سواد آنها امتحان است و از سویی اگر امتحانات با دقت لازم برگزار نشود ممکن است سلامت مردم در آینده با خطر مواجه شود، با توجه به اینکه همه کلاسهای علوم پزشکی به صورت حضوری است شرایطی را فراهم خواهیم کرد که امتحانات در بازه زمانی طولانی تری برگزار شود تا از حضور و تراکم بیش از حد دانشجویان پرهیز شود، وزارت بهداشت امتحانات را به صورت حضوری برگزار خواهد کرد به دلیل اینکه سلامت مردم در آینده از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است.

از سوی دیگر حمیدرضا اشراقی مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت درباره وضعیت خوابگاه های دانشجویی علوم پزشکی در ایام کرونا گفت: با توجه به پیگیری موضوعات تغذیه و خوابگاه ها و ... ما در خوابگاه هایی که با ظرفیت بالاتر زمان تعطیلی دانشگاه ها و غیر حضوری بودن این مراکز آموزشی قرار دارد حضور دانشجوها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاملا رعایت شده و مدیریت شده است و میزان ابتلای دانشجویان به ویروس کرونا بسیار پایین است.

وی افزود: در خوابگاه هایی که پیش از این‌ها حدود ۱۰۰ نفر در آن خوابگاه حضور داشتند امروز قریب با ۴۰۰ نفر در آن حضور دارند در این مجموع تنها ۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند، از آنجایی که اکثر دانشجویان دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند و در مراکز درمانی حضور  دارند و پروتکل های بهداشتی را رعایت می‌کنند وضعیت ابتلا به کرونا پس از بازگشایی‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیار پایین است.

به گزارش فارس مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: می توان در همین باره اشاره کرد که اخیرا در دانشگاه علوم پزشکی یزد تنها ۲ مورد ابتلا به کرونا در میان دانشجویان وجود داشته است. سعی کرده ایم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از خوابگاه‌ها با شرط رعایت این پروتکل‌ها توانسته‌ایم خدمات مناسبی را به دانشجویان ارائه دهیم تا دانشجویان در ایام منتهی با امتحانات پایان ترم با دغدغه و نگرانی‌های کمتری برای این زمان آماده شوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه