خسارت جبران ناپذیرامیکرون درصورت عدم مدیریت شب یلدا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: همچنان کرونا موضوع اول کشور ماست و از اولویت خارج نشده است و در صدر موضوعات کشور قرار دارد. به همین دلیل است که جلسات ستاد ملی کرونا به مدیریت رئیس جمهور به صورت مرتب برگزار می‌شود. انصافا هم همه دستگاه‌های درگیر عملکرد قابل قبولی داشتند که مصداق آن را می‌توان کاهش میزان فوتی‌ها در سطح استان تهران که در حال حاضر به متوسط روزانه ۱۰ نفر رسیده عنوان کرد.

استاندار تهران ادامه داد: آنچه که امروز موجب نگرانی شده ورود سویه جدید امیکرون به کشور است. وجود این ویروس در کشور و به ویژه استان تهران قطعی است اما تعداد و شکل آن را اشراف نداریم و با توجه به سرعت انتشار نشان می‌دهد که یک رزمایش مجدد در هفته آینده داریم و باید آرایش دستگاه‌ها را تغییر دهیم.

وی افزود: امروز نقشه کشور تقریبا آبی است اما ویروس کرونا ناشناختگی دارد. آمارها در مجموعه آموزش و پرورش کاهش بسیاری داشته و باید این دستاوردها را قدر بدانیم. باید از تجربه گذشته استفاده کنیم و برخورد فعال با این مسئله داشته باشیم. بی تردید هر دستورالعمل و بخشنامه‌ای که نیاز است تا در مبارزه و مقابله بهتر با این سویه تدوین شود باید هر چه زودتر این کار انجام شود. در همین راستا کارگروهی به شکل فوری تشکیل خواهد شد تا شرح جزئیات را داشته باشیم و در این راستا تعارفی هم نخواهیم داشت.

منصوری گفت: غفلت و اقتضای این بیماری به گونه‌ای است که باید تصمیمات جدید گرفته شود. بر همین اساس مدارس، دانشگاه‌ها، اصناف، تالارها و رستوران‌ها باید مورد بررسی قرار گیرند. به هیچ وجه تمایل نداریم ساعات کار یک رستوران را کاهش دهیم، اما ماموریت داریم به نفع سلامت و جان افراد رای دهیم.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه تهران شاهد تمرکز جمعیت و تکثر ترددهاست گفت: باید دستورالعمل‌های لازم سریعا تهیه و ابلاغ شود تا به مدیریت بیماری کمک کند. بی تردید شب یلدا یک گلوگاه مهم قلمداد می‌شود. باید تدبیر جدی کنیم و تا فردا فرصت داریم این موضوع را اطلاع رسانی کنیم. اگر این شب مدیریت نشود ممکن است خسارت جبران ناپذیری اتفاق بیفتد. اگر شب یلدا کنترل نشود قطعا در حوزه بیماری کرونا آسیب می‌خوریم.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: فرمانداران باید در خصوص بازخوانی و سرپا نگه داشتن مراکز تجمیعی واکسیناسیون به صورت جدی اقدام کنند. تزریق دز سوم فعلا موثرترین راه برای مقابله با این بیماری است. لذا باید اطلاع رسانی دقیقی توسط رسانه‌ها برای تحقق این مهم انجام شود. در مورد شکل مواجهه با سویه جدید باید از روش‌ها به صورت تلفیقی استفاده کنیم که در این راستا باید از بستری در منزل شروع کنیم و تا بستری در بیمارستان‌ها آمادگی لازم را ایجاد کنیم. بی تردید در این شرایط موضوع فرودگاه امام خمینی (ره) نیز نیازمند توجه ویژه است تا پروتکل‌ها به شکل لازم و دقیق در آنجا اجرایی شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.