تاکنون بیش از ۲۸۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۵۳.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۸۳۹ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۸ هزار و هند با بیش از ۴۸۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۵۳,۷۸۱,۸۲۴ مبتلا، ۸۳۹,۶۰۳ قربانی
2_ هند ۳۴,۷۹۹,۶۹۱ مبتلا، ۴۸۰,۲۹۰ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۲۴۶,۲۷۶ مبتلا، ۶۱۸,۵۷۵ قربانی
4_ انگلیس ۱۲,۲۰۹,۹۹۱ مبتلا، ۱۴۸,۰۰۳ قربانی

5_ روسیه ۱۰,۴۱۵,۲۳۰ مبتلا، ۳۰۵,۱۵۵ قربانی
6_ ترکیه ۹,۳۳۳,۲۲۳ مبتلا، ۸۱,۷۳۳ قربانی

7_ فرانسه ۹,۱۴۶,۴۵۱ مبتلا، ۱۲۲,۸۹۸ قربانی
8_ آلمان ۷,۰۲۸,۳۶۸ مبتلا، ۱۱۱,۳۰۴ قربانی

9_ ایران ۶,۱۸۶,۷۲۹ مبتلا، ۱۳۱,۴۳۴ قربانی
10_ اسپانیا ۵,۹۳۲,۶۲۶ مبتلا، ۸۹,۱۳۹ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۰۵ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۲ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۹۹۱ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۲۹ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۴۳۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه