تاکنون بیش از ۲۸۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۵۵.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۸۴۶ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۹ هزار و هند با بیش از ۴۸۱ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۵۵,۶۹۶,۵۰۰ مبتلا، ۸۴۶,۹۰۵ قربانی
2_ هند ۳۴,۸۶۱,۵۷۹ مبتلا، ۴۸۱,۴۸۶ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۲۸۷,۵۲۱ مبتلا، ۶۱۹,۱۰۹ قربانی
4_ انگلیس ۱۲,۹۳۷,۸۸۶ مبتلا، ۱۴۸,۶۲۴ قربانی

5_ روسیه ۱۰,۴۹۹,۹۸۲ مبتلا، ۳۰۸,۸۶۰ قربانی
6_ فرانسه ۹,۹۷۲,۸۰۰ مبتلا، ۱۲۳,۷۴۱ قربانی

7_ ترکیه۹,۴۸۲,۵۵۰ مبتلا، ۸۲,۳۶۱ قربانی
8_ آلمان ۷,۱۷۶,۴۴۸ مبتلا، ۱۱۲,۷۵۶ قربانی

9_ اسپانیا ۶,۲۹۴,۷۴۵ مبتلا، ۸۹,۴۰۵ قربانی
10_ ایران ۶,۱۹۴,۴۰۱ مبتلا، ۱۳۱,۶۰۶ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۰۸ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۲ میلیون و ۹۳۷ هزار و ۸۸۶ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۹۴ هزار و ۴۰۱ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۶۰۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، آلمان، اسپانیا، ایران، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.