صددرصد موج افزایشی مبتلایان به اُمیکرون را در کشور خواهیم داشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیام طبرسی درباره آخرین وضعیت ابتلای مردم به کرونا گفت: امروز بستری های کرونایی در بیمارستان‌ها محدود است، مراجعه به اورژانس‌ها تا حدی کاهش یافته و ثابت است.خوشبخانه هنوز با آن درگیری روبرو نشده‌ایم اما باید آمادگی لازم در این باره وجود داشته باشد.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ادامه داد: با توجه به اینکه ما در کشور بالای ۵۰ هزار کیس مثبت در روز داشته ایم، زیر ساخت‌ها در کشور  در اغلب بیمارستانها موجود است و انشالله مشکلی پیش نیاید، از آن‌جایی که اُمیکرون ویروسی با گسترش سریع است، ما ۱۰۰ درصد موج افزایشی مبتلایان به این ویروس را در کشور خواهیم داشت اما امیدواریم با توجه به واکیسیناسیون میزان مرگ و میر و بستری افزایش پیدا نکند.

وی در خصوص تعطیلی مدارس و یا اعمال محدودیت در این مراکز آموزشی افزود: ما تنها در ستاد علمی توصیه پزشکی می‌کنیم، درباره مدارس و تعطیلی آن‌ها باید بگویم که به واسطه کرونا برخی از دانش آموزان مناطق محروم از تحصیل بازماندند و درس را رها کردند، بنابراین اگر مدارس به طور کلی تعطیل شود، آن دانش آموزان مناطق محروم باید برای تحصیل به کجا مراجعه کنند؟ آن ها نه امکان حضور در کلاس های آنلاین را دارند و نه..... ، طرحی که آموزش و پرورش مدارس را به صورت اختیاری با حداقل روزها دایر می‌کند بسیار مناسب است و باید ببینیم شرایط چگونه می شود، اگر ابتلا به امیکرون در حال افزایش بود، محدودیت‌ها افزایش خواهد یافت.

به گزارش فارس طبرسی در پایان در خصوص امکان تغییر محدودیت‌های کرونایی اظهار کرد: محدودیت‌های فعلی برای شرایط فعلی است، اگر امیکرون شدت یابد و مبتلایان و فوتی ها افزایش پیدا کند نمی‌توانیم با همین منوال پیش برویم و باید تغییراتی داشته باشیم.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.