تاکنون بیش از ۲۹۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۵۷.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۸۴۸ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۹ هزار و هند با بیش از ۴۸۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۵۷,۱۲۶,۱۰۵ مبتلا، ۸۴۸,۸۷۳ قربانی
2_ هند ۳۴,۹۶۰,۲۶۱ مبتلا، ۴۸۲,۰۱۷ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۳۰۵,۰۷۸ مبتلا، ۶۱۹,۲۴۵ قربانی
4_ انگلیس ۱۳,۴۲۲,۸۱۵ مبتلا، ۱۴۸,۸۹۳ قربانی

5_ روسیه ۱۰,۵۵۴,۳۰۹ مبتلا، ۳۱۱,۳۵۳ قربانی
6_ فرانسه ۱۰,۳۱۷,۸۱۹ مبتلا، ۱۲۴,۲۱۲ قربانی

7_ ترکیه ۹,۵۹۷,۶۷۰ مبتلا، ۸۲,۷۹۵ قربانی
8_ آلمان ۷,۲۳۵,۱۳۵ مبتلا، ۱۱۳,۰۷۴ قربانی

9_ اسپانیا ۶,۶۶۷,۵۱۱ مبتلا، ۸۹,۵۷۳ قربانی
10_ ایتالیا ۶,۳۹۶,۱۱۰ مبتلا، ۱۳۷,۷۸۶ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۳ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۸۱۵ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۹۸ هزار و ۵۹۰ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۷۰۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه یازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.