تاکنون بیش از ۲۹۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۵۸ میلیون مبتلا و بیش از ۸۵۱ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۹ هزار و هند با بیش از ۴۸۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۵۸,۰۴۰,۷۲۰ مبتلا، ۸۵۱,۴۳۹ قربانی
2_ هند ۳۵,۰۱۸,۳۵۸ مبتلا، ۴۸۲,۵۵۱ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۳۲۳,۸۳۷ مبتلا، ۶۱۹,۴۲۶ قربانی
4_ انگلیس ۱۳,۶۴۱,۵۲۰ مبتلا، ۱۴۸,۹۴۱ قربانی

5_ فرانسه ۱۰,۵۸۹,۵۰۵ مبتلا، ۱۲۴,۵۶۳ قربانی
6_ روسیه ۱۰,۵۷۰,۲۱۲ مبتلا، ۳۱۲,۱۸۷ قربانی

7_ ترکیه ۹,۶۵۲,۳۹۴ مبتلا، ۸۲,۹۳۲ قربانی
8_ آلمان ۷,۲۷۹,۰۲۵ مبتلا، ۱۱۳,۴۷۱ قربانی

9_ اسپانیا ۶,۷۸۵,۲۸۶ مبتلا، ۸۹,۶۸۹ قربانی
10_ ایتالیا ۶,۵۶۶,۹۴۷ مبتلا، ۱۳۸,۰۴۵ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۲ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۳ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۵۲۰ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۰۰ هزار و ۲۹۶ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۷۳۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه یازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.