تاکنون بیش از ۳۱۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۶۳.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۸۶۳ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۲۰ هزار و هند با بیش از ۴۸۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۶۳,۳۹۰,۸۷۶ مبتلا، ۸۶۳,۸۹۶ قربانی
2_ هند ۳۶,۰۷۰,۵۱۰ مبتلا، ۴۸۴,۶۵۵ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۶۳۰,۱۴۲ مبتلا، ۶۲۰,۲۸۱ قربانی
4_ انگلیس ۱۴,۷۳۲,۵۹۴ مبتلا، ۱۵۰,۶۰۹ قربانی

5_ فرانسه ۱۲,۵۷۳,۲۶۳ مبتلا، ۱۲۶,۰۵۹ قربانی
6_ روسیه ۱۰,۶۸۴,۲۰۴ مبتلا، ۳۱۷,۶۸۷ قربانی

7_ ترکیه ۱۰,۱۱۷,۹۵۴ مبتلا، ۸۳,۹۸۰ قربانی
8_ ایتالیا ۷,۷۷۴,۸۶۳ مبتلا، ۱۳۹,۵۵۹ قربانی

9_ آلمان ۷,۶۳۱,۴۵۳ مبتلا، ۱۱۵,۲۷۴ قربانی
10_ اسپانیا ۷,۵۹۲,۲۴۲ مبتلا، ۹۰,۳۸۳ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی بیش از ۱۴.۷ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۱۰ هزار و ۲۹۸ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۹۴۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۰ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی، هلند و فیلیپین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه