تزریق مکرر دُزهای یادآور واکسن کووید-۱۹ استراتژی پایداری نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کارشناسان فنی سازمان جهانی بهداشت روز گذشته "سه‌شنبه" هشدار دادند که تکرار دُزهای یادآور واکسن های اولیه کووید-۱۹ یک استراتژی مناسب در برابر سویه های نوظهور نیست و خواستار آن شدند تا واکسن های جدید که بهتر در برابر انتقال ویروس عمل می کنند، تولید شوند.

یک گروه متخصص که از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت برای ارزیابی عملکرد واکسن‌های کووید-۱۹ تشکیل شده است اظهار کردند: به خاطر ظهور سویه ‌های جدیدی نظیر امیکرون، تنها انجام واکسیناسیون با واکسن‌های موجود کووید-۱۹،  بهترین راه برای مبارزه با این همه‌گیری نیست.

به گفته آنان، استراتژی واکسیناسیون مبتنی بر تزریق مکرر دُزهای یادآور که بر اساس ترکیب اصلی واکسن اولیه است بعید است راهکاری مناسب یا پایدار باشد.

این گروه کارشناسی تاکید کرد: ممکن است نیاز به "به روز رسانی" واکسن های موجود برای هدف قرار دادن بهتر انواع سویه های در حال ظهور ویروس مانند اُمیکرون وجود داشته باشد که به سرعت گسترش یافته و تاکنون در ۱۴۹ کشور شناسایی شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از هندوستان تایمز، همچنین آنان خواستار تولید واکسن های جدید شدند که نه تنها از افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند در برابر نوع شدید بیماری محافظت کنند، بلکه حتی از ابتلای افراد به ویروس در وهله اول نیز بهتر جلوگیری کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه