واکسیناسیون بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموزان علیه کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، با ایجاد ۴۲۷ پایگاه تجمیعی ویژه فرهنگیان در سراسر کشور، ۹۱.۹۵ درصد فرهنگیان واکسن دز اول و ۸۵.۵۳ درصد فرهنگیان در این پایگاه‌ها واکسن دز دوم را دریافت کرده‌اند و علاوه برآن مربیان مهدهای کودک‌، اساتید، کارکنان و دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی و هر قسمتی که مستقیم و غیر مستقیم به آموزش و پرورش مربوط می‌شود، واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و بیش از دو میلیون و ۵۰۰ دُز واکسن کرونا در سراسر کشور برای این افراد تزریق شده است.

در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان ۱۸- ۱۲ سال با توجه به تأکید ستاد مدیریت بیماری کرونا، وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای در ۱۱ مهرماه سال جاری به وزارت بهداشت، جهت واکسیناسیون دانش آموزان اعلام آمادگی کرد.

دستورالعملی با عنوان تسریع اجرای برنامه واکسیناسیون دانش آموزان ۱۸-۱۲ ساله در ۱۴ مهرماه سال جاری به کلیه ادارات آموزش و پرورش استان‌های کشور ارسال شد. در این دستورالعمل پیش‌بینی شد که کمیته‌های هماهنگی استانی بین ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد شود.

ایجاد ۵۷۹ پایگاه تجمیعی واکسیناسیون در وزارت آموزش و پرورش جهت واکسینه شدن دانش‌آموزان گروه هدف.

در حال حاضر ۲۰۰ پایگاه فعال و اکیپ‌های سیار، مدرسه به مدرسه با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال لکه‌گیری واکسیناسیون دانش آموزان هستند.

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، تا بیست و یکم دی ماه سال جاری ۹۲.۵۰ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله دز اول واکسن و ۷۴/۶۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله دز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه