بازگشایی حداکثری مدارس استان تهران طبق مصوبه ستاد ملی کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن منصوری در هشتاد و سومین جلسه ستاد استانی کرونا گفت: گزارشی از آموزش و پرورش ارائه شد مبنی بر اینکه در زمینه ارتقای سطح سواد دانش آموزان باید تصمیمات جدی گرفت، چراکه تعطیلی مدارس منجر به افت تحصیلی شده و تاکید مصوبه ستاد ملی کرونا هم بازگشایی حداکثری مدارس است. 
 
وی افزود: در تهران به سبب رعایت ملاحظات و پروتکل ها، ۹۰ درصد مدارس شرایط بازگشایی داشتند، منتها متوسط بین دو روز، دانش آموزان در مدارس حضور پیدا می‌ کردند که مصوب شد با رعایت حفظ سلامت و پروتکل های بهداشتی، بازگشایی حداکثری مدارس را در استان تهران داشته باشیم.
 
استاندار تهران تاکید کرد: در مورد دانشگاه‌ ها هم به همین صورت است و جایی که امکان بازگشایی وجود نداشته باشد تاکید بر حضوری برگزار کردن امتحانات است، در مورد مسابقات ورزشی ملی نیز به سبب حساسیت مصوب شد که حضور تماشاگران به صورت حداقلی باشد.
 
به گزارش وبدا منصوری در پایان گفت: انجام دو دُز واکسیناسیون در سطح استان و کشور خوب پیش رفته منتها میزان تزریق دُز سوم حدود ۲۰ درصد است که از مردم تقاضا می کنیم هر چه سریع تر نسبت به تزریق دُز سوم واکسن اقدام کنند، چراکه تجربه کشورها در این زمینه نشان داده که واکسیناسیون دُز سوم نقش مهمی در کاهش همه گیری دارد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.