تاکنون بیش از ۳۳۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۶۸.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۸۷۷ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۷.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۳.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین برزیل با بیش از ۶۲۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند هم با بیش از ۴۸۷ هزار جانباخته، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار قربانیان کرونا در این فهرست جهانی است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۶۸,۷۶۷,۰۰۴ مبتلا، ۸۷۷,۲۴۰ قربانی
2_ هند ۳۷,۹۰۱,۲۴۱ مبتلا، ۴۸۷,۲۲۶ قربانی

3_ برزیل ۲۳,۲۱۵,۵۵۱ مبتلا، ۶۲۱,۵۷۸ قربانی
4_ انگلیس ۱۵,۳۹۹,۳۰۰ مبتلا، ۱۵۲,۵۱۳ قربانی

5_ فرانسه ۱۴,۷۳۹,۲۹۷ مبتلا، ۱۲۷,۶۳۸ قربانی
6_ روسیه ۱۰,۸۶۵,۵۱۲ مبتلا، ۳۲۲,۶۷۸ قربانی

7_ ترکیه ۱۰,۵۹۱,۷۵۷ مبتلا، ۸۵,۰۷۷ قربانی
8_ ایتالیا ۹,۰۱۸,۴۲۵ مبتلا، ۱۴۱,۸۲۵ قربانی

9_ اسپانیا ۸,۵۱۸,۹۷۵ مبتلا، ۹۱,۲۷۷ قربانی
10_ آلمان ۸,۱۴۰,۴۴۶ مبتلا، ۱۱۶,۶۱۰ قربانی

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۲۲ هزار جان‌باخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی بیش از ۱۵.۳ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۲۷ هزار و ۸۴۹ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۱۱۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۰ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، اوکراین، هلند، آفریقای جنوبی و فیلیپین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه