احتمال افزایش مراجعه بیماران سرپایی کرونا در هفته‌های آتی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، شهنام عرشی گفت: متخصصان معتقدند افرادی که واکسن خود را دریافت کرده اند، ۸۰ تا ۹۰ درصد کمتر از واکسن نزده ها به نوع شدید بیماری کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری خواهند شد، سطح آنتی بادی افرادی که دو نوبت واکسن را تزریق کرده اند، بعد از مدتی کاهش پیدا می‌کند به همین دلیل باید دوز سوم واکسن کرونا تزریق شود.

وی افزود: طبق آمار وزارت بهداشت تا الان حدود پنج تا شش میلیون نفر نوبت دوم واکسن را دریافت نکرده اند. در افرادی که نوبت سوم واکسن را زده اند، به مراتب شانس ابتلا به این عفونت و بستری در بیمارستان کاهش پیدا می‌کند، تحقیقات نشان می دهند که احتمال پیک ناشی از سویه امیکرون به شدت دلتا کرونا نباشد. افراد باید هرچه سریعتر دوز دوم و نوبت سوم واکسن خود را دریافت کنند تا ایمنی بدنشان کاهش پیدا نکند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان معاون دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در پایان گفت: ایده آل این است که ۶۰ میلیون نفر از مردم کشور دوز سوم واکسن خود را دریافت کرده باشند. از جامعه هدف حدود ۸۸ درصد دو نوبت واکسن کرونا خود را زده اند. پیش بینی می شود دوره کرونا بین ۳ تا ۵ سال طول بکشد که در این مدت، بیماری کرونا شدت و ضعف خواهد داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه