دُز یادآور بهترین سطح مصونیت را در برابر اُمیکرون ایجاد می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نتایج سه مطالعه جدید از سوی کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده حاکی از اهمیت دریافت دُز یادآور واکسن کرونا برای ارائه بهترین سطح مصونیت در برابر سویه اُمیکرون است.

نتایج این مطالعات اولین داده های واقعی است که نشان دهنده تاثیر تزریق دُز یادآور واکسن کرونا علیه سویه اُمیکرون است که در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را در ایالات متحده تشکیل می دهد.

نتایج این مطالعات که روز گذشته "جمعه" منتشر شد، این پرسش را مطرح می‌کند که آیا افرادی که تنها دو دُز واکسن دریافت کرده اند هنوز باید در گروه افرادی قرار گیرند که به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده اند.

با توجه به این نکته یکی از مشاوران قدیمی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده در حوزه واکسن که در انجام این مطالعات مشارکتی نداشته گفت: فکر می‌کنم باید تعریف ارائه شده در مورد افرادی که به طور کامل در برابر ویروس واکسینه‌شده اند را بر اساس تزریق سه دُز تغییر دهیم.

بر اساس مطالعه این مرکز که نزدیک به ۸۸ هزار مورد بستری در بیمارستان را در ۱۰ ایالت آمریکا مورد بررسی قرار داد، مشخص شد: تزریق دُز یادآور واکسن در جلوگیری از بستری شدن بیماران در بیمارستان‌ها در ماه های دسامبر و ژانویه که اُمیکرون سویه غالب بوده ۹۰ درصد موثر بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، در مقایسه، تزریق دو دُز برای جلوگیری از بستری شدن در زمانی که حداقل شش ماه از تزریق دُز دوم گذشته بود، تنها ۵۷ درصد موثر بوده است. همچنین بر اساس این مطالعه تزریق دُز یادآور در جلوگیری از مراجعه به اورژانس و مراکز ارائه مراقبت فوری، ۸۲ درصد موثر بوده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه