تاکنون بیش از ۳۵۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۲.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۸۹۱ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۹.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۴.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین برزیل با بیش از ۶۲۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند نیز با بیش از ۴۹۰ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۷۲,۹۵۸,۶۹۰ مبتلا، ۸۹۱,۵۹۵ قربانی
2_ هند ۳۹,۷۹۹,۲۰۲ مبتلا، ۴۹۰,۴۶۲ قربانی

3_ برزیل ۲۴,۱۳۴,۹۴۶ مبتلا، ۶۲۳,۴۱۲ قربانی
4_ فرانسه ۱۶,۸۰۰,۹۱۳ مبتلا، ۱۲۹,۰۲۲ قربانی

5_ انگلیس ۱۵,۹۵۳,۶۸۵ مبتلا، ۱۵۳,۹۱۶ قربانی
6_ روسیه ۱۱,۱۷۳,۳۰۰ مبتلا، ۳۲۶,۷۶۷ قربانی

7_ ترکیه ۱۱,۰۱۴,۱۵۲ مبتلا، ۸۶,۱۲۵ قربانی
8_ ایتالیا ۱۰,۰۰۱,۳۴۴ مبتلا، ۱۴۳,۸۷۵ قربانی

9_ اسپانیا ۹,۲۸۰,۸۹۰ مبتلا، ۹۱,۹۹۴ قربانی
10_ آلمان ۸,۸۰۸,۱۰۷ مبتلا، ۱۱۷,۵۱۵ قربانی

بر اساس آمار جهانی وردامتر، روسیه با گذشتن از آمار ۳۲۶ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است. فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز است.

ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۲۵۸ هزار و ۱۸۱ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۲۵۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۰ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، هلند، اوکراین، آفریقای جنوبی و فیلیپین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه