آغاز آزمایش بالینی برای تولید واکسن مخصوص اُمیکرون
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، این دو شرکت دارویی که از تولید کنندگان واکسن کووید-۱۹هستند، آزمایش‌های بالینی روی نسخه جدیدی از واکسن کروناویروس مبتنی بر سویه اُمیکرون را در افراد بزرگسال بین ۱۸ تا ۵۵ سال آغاز کرده‌ اند.

در این مطالعه حدود ۱۴۰۰ شرکت کننده بزرگسال ۱۸ تا ۵۵ ساله با وضعیت جسمی سالم برای کمک به ارزیابی این موضوع مشارکت خواهند داشت که آیا این سویه از کروناویروس به واکسن خاصی نیاز دارد یا خیر.

رئیس تحقیق و توسعه واکسن در شرکت داروسازی فایزر گفت: در حالیکه تحقیقات کنونی و داده‌های دنیای واقعی نشان می‌دهد دُزهای یادآور واکسن همچنان سطح بالایی از مصونیت در برابر نوع شدید بیماری و جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان ناشی از سویه اُمیکرون را ایجاد می‌کند، نیاز داریم که در صورت کاهش این محافظت با گذشت زمان از آمادگی لازم برخوردار باشیم و به طور بالقوه به مقابله با این سویه و سویه های احتمالی در آینده اقدام کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز کارشناسان از این مطالعه برای مقایسه ایمنی، تحمل پذیری و توانایی واکسن جدید کووید-۱۹ مبتنی بر سویه اُمیکرون در برانگیختن واکنش ایمنی نسبت به فرمول فعلی که پرمصرف ترین واکسن کووید-۱۹ در جهان است، استفاده خواهند کرد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.