دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و نان برنامه‌ای ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ابراهیم رئیسی در خصوص حذف ارز دارو گفت: فعلا در مورد نان و دارو برنامه‌ای نداریم. درباره کالاهای دیگر با مجلس صحبت می‌کنیم. این بحث فقط بین دولت و مجلس نیست، بین نخبگان و اقتصاددان‌ها مطرح است و من طرح مباحث را خوب می‌دانم. صاحب‌نظران باید نظر بدهند، نمی‌خواهیم در اتاق در بسته تصمیم بگیریم و بعد یک دفعه مردم متوجه شوند که تصمیم گرفته شد.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه انجام این مباحث در میان اقشار مختلف مردم را مفید می‌دانم ادامه داد: سه نکته مهم در این زمینه وجود دارد، اول اجماع نخبگانی، نه به این معنا که هیچ‌کس مخالف نباشد، بلکه منظور یک توافق نسبی است. دوم اقناع افکار عمومی و مساله سوم سیاست جبرانی است. خط قرمز ما در این قضیه مساله معیشت مردم است که به هیچ عنوان نباید آسیب ببیند. هرگز به آسیب به معیشت مردم راضی نخواهیم شد.
 
وی در خصوص شرایط کرونایی کشور افزود: از مواردی که باید شاکر خدا باشم و عنایت کرد این است که در روزی که دولت ما شروع به کار کرد روزانه ۷۰۰ خانوار در کشور داغدار می‌شدند و امروز به لطف خدا و به خاطر کمک و مشارکت مردم و اعتمادی که مردم به دولت داشتند شاهد هستیم که الحمدالله هم ابتلاء و هم فوتی‌های کرونایی بسیار کاهش پیدا کرده یعنی به مرحله فوتی ۲۰ نفر در روز یا این حدود رسیده است و خودش یکی از موفقیت‌های بزرگ کشور است.
 
به گزارش وبدا رئیسی در پایان با اشاره به شرایط بد کرونایی در کشورهای دیگر گفت: این موفقیت بزرگی که دولت و مردم  با عنایت حضرت حق برای کشور داشتند از مواردی است که همواره باید شکرگزار خداوند بود و شکرگزاری آن این است که باید آن را حفظ کرد و از آن صیانت کرد که اُمیکرون یک وقت کشور را فرا نگیرد، در ستاد کرونا بحث شده که اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نشود مجبور به بازگشت محدودیت‌هایی شویم. واقعا در اجتماعات ما احساس خطر می‌کنیم، جان مردم برای ما بسیار اهمیت دارد. جان و نان این دو مساله‌ای است که حتما مهم است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.