تاکنون بیش از ۳۶۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۴.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۸۹۸ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۰ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۲۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۴۹۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "پنجشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۷۴,۱۷۶,۴۰۳ مبتلا، ۸۹۸,۶۸۰ قربانی
2_ هند ۴۰,۳۷۱,۵۰۰ مبتلا، ۴۹۱,۷۲۹ قربانی

3_ برزیل ۲۴,۵۵۳,۹۵۰ مبتلا، ۶۲۴,۵۰۷ قربانی
4_ فرانسه ۱۷,۷۳۰,۵۵۶ مبتلا، ۱۲۹,۷۴۷ قربانی

5_ انگلیس ۱۶,۱۴۹,۳۱۹ مبتلا، ۱۵۴,۷۰۲ قربانی
6_ روسیه ۱۱,۳۱۵,۸۰۱ مبتلا، ۳۲۸,۱۰۵ قربانی

7_ ترکیه ۱۱,۱۶۷,۹۲۷ مبتلا، ۸۶,۴۸۷ قربانی
8_ ایتالیا ۱۰,۳۸۳,۵۶۱ مبتلا، ۱۴۴,۷۷۰ قربانی

9_ اسپانیا ۹,۵۲۹,۳۲۰ مبتلا، ۹۲,۵۹۱ قربانی
10_ آلمان ۹,۱۴۵,۲۷۴ مبتلا، ۱۱۷,۸۸۳ قربانی

بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، روسیه با گذشتن از آمار ۳۲۸ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است. فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۱۷ میلیون و ۷۳۰ هزار مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز است.

ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۲۷۹ هزار و ۴۱۰ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۳۰۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۱ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، هلند، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین و پرو نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه