آخرین مصوبات ستاد مقابله با کرونا در خصوص اعمال محدودیتها در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباس شیراوژن در خصوص اینکه در آخرین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با توجه به شرایط موجود چه تصمیماتی گرفته شده است؟ گفت: امروز بحثی که شد این بود که اختیاراتی به استانداری‌ها و ستادهای کرونای استانها داده شده تا با توجه به شرایط استانی خود تصمیمات منطقه‌ای و محلی داشته باشند.

وی افزود: فعلا تصمیم جدیدی برای محدودیتی که عمومی برای همه کشور داده شود اتفاق نیفتاد، تصویب شد تا مسابقه فوتبال ایران و امارات بدون تماشاگر برگزار شود و درباره بحث واکسیناسیون تاکید شد تا دُز سوم آن با پیگیری بیشتری اتفاق افتد و کودکان به همراه والدین برای واکسیناسیون دز سوم ترغیب شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها اظهار کرد: مطابق همان تصمیم گیری که به استانها داده شده تا با توجه به میزان شیوع در منطقه ستادهای کرونای استانی موردی تصمیم گیرند اما به طور کلی این نیست که هرجا رنگ قرمز اتفاق افتاد تعطیلی اتفاق بیفتد.

به گزارش فارس شیراوژن در پایان اضافه کرد: الگویی قبلا بوده که مثلا اگر رنگ بندی شهری به رنگی تغییر پیدا کرد، محدودیت‌ها به صورت خودکار اتفاق می‌افتد، اما قرار شد مدل محدودیت‌ها نیز مورد بررسی مجدد قرار گرفته و مجدد تصویب شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه