تاکنون بیش از ۳۷۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۶.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۹۱۰ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۱.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۵.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۲۷ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۴۹۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۱ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۱۹ میلیون و ۱۴۰ هزار مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۷۶,۲۲۲,۲۱۵ مبتلا، ۹۱۰,۱۰۴ قربانی
2_ هند ۴۱,۴۶۹,۴۹۹ مبتلا، ۴۹۶,۲۶۸ قربانی

3_ برزیل ۲۵,۴۵۴,۱۰۵ مبتلا، ۶۲۷,۳۶۵ قربانی
4_ فرانسه ۱۹,۱۴۰,۷۳۰ مبتلا، ۱۳۰,۹۳۱ قربانی

5_ انگلیس ۱۷,۳۱۵,۸۹۳ مبتلا، ۱۵۵,۷۵۴ قربانی
6_ روسیه ۱۱,۸۶۱,۰۷۷ مبتلا، ۳۳۱,۳۴۹ قربانی

7_ ترکیه ۱۱,۶۱۹,۸۸۲ مبتلا، ۸۷,۴۱۶ قربانی
8_ ایتالیا ۱۰,۹۸۳,۱۱۶ مبتلا، ۱۴۶,۴۹۸ قربانی

9_ اسپانیا ۹,۹۶۱,۲۵۳ مبتلا، ۹۳,۲۲۵ قربانی
10_ آلمان  ۹,۸۹۶,۳۴۴ مبتلا، ۱۱۸,۵۲۷ قربانی

بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۳۷۳ هزار و ۱۷۴ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۴۵۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۴ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، هلند، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، بلژیک، کانادا و جمهوری چک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه