مجموع مبتلایان کووید در جهان از ۴۰۰ میلیون نفر گذشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۸.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۹۳۲ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۶.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۳۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۰۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۶ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۱ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۷۸,۵۵۶,۱۹۳ مبتلا، ۹۳۲,۴۴۳ قربانی
2_ هند ۴۲,۴۱۰,۹۷۶ مبتلا، ۵۰۵,۳۰۸ قربانی

3_ برزیل ۲۶,۷۷۶,۶۲۰ مبتلا، ۶۳۳,۸۹۴ قربانی
4_ فرانسه ۲۱,۰۳۹,۶۳۹ مبتلا، ۱۳۳,۶۱۴ قربانی

5_ انگلیس ۱۷,۹۳۲,۸۰۳ مبتلا، ۱۵۸,۶۷۷ قربانی
6_ روسیه ۱۳,۱۴۷,۶۶۶ مبتلا، ۳۳۶,۷۲۱ قربانی

7_ ترکیه ۱۲,۴۴۶,۱۱۱ مبتلا، ۸۹,۲۱۱ قربانی
8_ ایتالیا ۱۱,۷۶۵,۷۶۷ مبتلا، ۱۴۹,۵۱۲ قربانی

9_ آلمان ۱۱,۴۱۱,۴۶۴ مبتلا، ۱۱۹,۷۲۶ قربانی
10_ اسپانیا ۱۰,۴۳۹,۳۰۲ مبتلا، ۹۴,۹۳۱ قربانی

بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۶۵۷ هزار و ۸۴۲ ابتلا و ۱۳۳ هزار و ۴۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، ژاپن، پرو، بلژیک، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک و کانادا نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.