در شهرهای قرمز تردد هم جایز نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود مردانی درباره حضوری بودن مدارس در برخی شهرهای قرمز و عدم رعایت پروتکلها در برخی از این مدارس گفت: ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری درباره غیرحضوری کردن مدارس را به کمیته استانی واگذار کرده تا استان‌ها با صلاح‌دید خودشان این تصمیم‌گیری را انجام دهند.

وی افزود: با این حال اصولا در شهرهایی که از نظر رده‌بندی جزو شهرهای قرمز محسوب می‌شوند، به نظر می‌آید که نه فقط رفتن به مدرسه، بلکه به نظر من تردد هم جایز نیست، باید توجه کرد که ادامه فعالیت حضوری مدارس در شهرهای قرمز به تسریع انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر منجر شده و در نتیجه احتمال بروز گونه‌های جهش‌یافته ویروس را هم افزایش می‌دهند. همچنین با این اقدام دوره اپیدمی طولانی‌تر شده و مرگ‌ومیر هم بیشتر می‌شود.

عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه در شهرهای قرمز مدارس باید به صورت آموزش غیرحضوری فعالیت‌هایشان را ادامه دهند، درباره شرایط ابتلا و بستری ناشی از کرونای امیکرون در کشور گفت: متاسفانه موارد مراجعه‌کننده سرپایی به طرز چشمگیری افزایش یافته و موارد بستری ۸ برابر قبل شده است. مرگ‌ومیرمان هم که در حال افزایش است، بیمارانی که در آی‌سی‌یو بستری شدند، متاسفانه بدحال هستند، به احتمال زیاد میزان مرگ و میر بیش از این خواهد شد.

به گزارش ایسنا مردانی در پایان در خصوص نظر کمیته علمی درباره مصرف داروی رمدسیویر نیز گفت: در کمیته علمی تصویب کردیم که تجویز داروی رمدسیویر در بیمارانی که در مراحل اولیه بیماری هستند به ویژه بیمارانی که نقص سیستم ایمنی یا بیماری صعب العلاج دارند، برای جلوگیری از انتشار بیماری به ریه و بدتر شدن حال بیمار، به مدت سه روز انجام شود، درباره پوشش بیمه‌ای آن باید بیمه‌ها اعلام نظر کنند. طبق دستورالعمل کمیته علمی این دارو می‌تواند در مراحل اولیه بیماری در بیماران کرونا و به ویژه بیمارانی که نقص ایمنی یا بیماری‌های صعب العلاج دارند به مدت سه روز تجویز شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه