تا کنون ثبت بیش از ۴۲۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰ میلیون مبتلا و بیش از ۹۵۹ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۱۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۵ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۲ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۰,۰۸۷,۶۱۷ مبتلا، ۹۵۹,۴۱۲ قربانی
2_ هند ۴۲,۸۳۸,۵۲۴ مبتلا، ۵۱۲,۱۴۱ قربانی

3_ برزیل ۲۸,۲۰۸,۲۱۲ مبتلا، ۶۴۴,۳۶۲ قربانی
4_ فرانسه ۲۲,۲۸۶,۸۲۹ مبتلا، ۱۳۶,۵۹۴ قربانی

5_ انگلیس ۱۸,۶۰۵,۷۵۲ مبتلا، ۱۶۰,۵۸۱ قربانی
6_ روسیه ۱۵,۳۷۰,۴۱۹ مبتلا، ۳۴۵,۵۰۰ قربانی

7_ آلمان ۱۳,۶۰۲,۴۳۱ مبتلا، ۱۲۱,۸۹۱ قربانی
8_ ترکیه ۱۳,۵۰۴,۴۸۵ مبتلا، ۹۲,۴۵۱ قربانی

9_ ایتالیا ۱۲,۴۶۹,۹۷۵ مبتلا، ۱۵۲,۹۸۹ قربانی
10_ اسپانیا ۱۰,۸۰۹,۲۲۲ مبتلا، ۹۷,۹۹۸ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۹۴۲ هزار و ۴۵۲ ابتلا و ۱۳۵ هزار و ۴۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، پرو، بلژیک، کانادا، مالزی، پرتغال و استرالیا نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شودو ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه