تاکنون بیش از ۴۳۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۹۶۶ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۶ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۱۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۷ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "پنجشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۰,۳۷۲,۴۰۴ مبتلا، ۹۶۶,۵۳۰ قربانی
2_ هند ۴۲,۸۸۱,۱۷۹ مبتلا، ۵۱۲,۹۵۴ قربانی

3_ برزیل ۲۸,۴۸۵,۵۰۲ مبتلا، ۶۴۶,۴۹۰ قربانی
4_ فرانسه ۲۲,۴۶۸,۲۳۹ مبتلا، ۱۳۷,۴۸۹ قربانی

5_ انگلیس ۱۸,۷۳۴,۶۸۳ مبتلا، ۱۶۰,۹۷۹ قربانی
6_ روسیه ۱۵,۷۹۵,۵۷۰ مبتلا، ۳۴۷,۸۱۶ قربانی

7_ آلمان ۱۴,۰۹۲,۶۲۱ مبتلا، ۱۲۲,۶۲۲ قربانی
8_ ترکیه ۱۳,۷۶۲,۱۸۱ مبتلا، ۹۳,۲۵۸ قربانی

9_ ایتالیا ۱۲,۶۰۳,۷۵۸ مبتلا، ۱۵۳,۷۶۴ قربانی
10_ اسپانیا ۱۰,۹۱۴,۱۰۵ مبتلا، ۹۸,۹۳۶ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۹۹۸ هزار و ۹۷۵ ابتلا و ۱۳۵ هزار و ۷۲۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، پرو، مالزی، کانادا، پرتغال و استرالیا نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.