تاکنون بیش از ۴۳۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۹۷۲ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۸ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و هند با بیش از ۵۱۳ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۹ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۵ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۰,۵۳۲,۳۰۷ مبتلا، ۹۷۲,۲۰۰ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۰۵,۸۴۴ مبتلا، ۵۱۳,۵۱۲ قربانی

3_ برزیل ۲۸,۶۷۱,۱۹۴ مبتلا، ۶۴۸,۲۶۷ قربانی
4_ فرانسه ۲۲,۵۹۳,۱۰۹ مبتلا، ۱۳۷,۹۵۸ قربانی

5_ انگلیس ۱۸,۸۰۴,۷۶۵ مبتلا، ۱۶۱,۲۲۴ قربانی
6_ روسیه ۱۶,۰۵۲,۰۲۸ مبتلا، ۳۴۹,۳۶۵ قربانی

7_ آلمان ۱۴,۵۰۴,۱۵۱ مبتلا، ۱۲۳,۱۳۰ قربانی
8_ ترکیه ۱۳,۹۱۳,۶۲۵ مبتلا، ۹۳,۸۰۵ قربانی

9_ ایتالیا ۱۲,۶۹۳,۳۲۰ مبتلا، ۱۵۴,۲۰۶ قربانی
10_ اسپانیا ۱۰,۹۷۷,۵۲۴ مبتلا، ۹۹,۴۱۰ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۲۳ هزار و ۹۰۴ ابتلا و ۱۳۶ هزار و ۱۶۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، مکزیک، اندونزی، ژاپن، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، پرو، مالزی، کانادا، پرتغال، استرالیا و ویتنام نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه