تاکنون بیش از ۴۳۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۹۷۲ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۸ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و هند با بیش از ۵۱۳ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۵۰ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۶ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۰,۵۶۰,۲۹۳ مبتلا، ۹۷۲,۹۳۰ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۱۶,۱۱۷ مبتلا، ۵۱۳,۷۵۶ قربانی

3_ برزیل ۲۸,۷۴۴,۰۵۰ مبتلا، ۶۴۸,۹۸۹ قربانی
4_ فرانسه ۲۲,۶۴۶,۷۳۲ مبتلا، ۱۳۸,۰۵۹ قربانی

5_ انگلیس ۱۸,۸۰۴,۷۶۵ مبتلا، ۱۶۱,۲۲۴ قربانی
6_ روسیه ۱۶,۱۷۵,۰۲۳ مبتلا، ۳۵۰,۱۵۸ قربانی

7_ آلمان ۱۴,۶۳۳,۵۱۱ مبتلا، ۱۲۳,۲۸۳ قربانی
8_ ترکیه ۱۳,۹۷۵,۳۸۹ مبتلا، ۹۴,۰۲۶ قربانی

9_ ایتالیا ۱۲,۷۳۲,۶۸۰ مبتلا، ۱۵۴,۴۱۶ قربانی
10_ اسپانیا ۱۰,۹۷۷,۵۲۴ مبتلا، ۹۹,۴۱۰ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۳۰ هزار و ۹۴۳ ابتلا و ۱۳۶ هزار و ۳۹۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، اندونزی، مکزیک، ژاپن، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، پرو، مالزی، کانادا، پرتغال، ویتنام، استرالیا و شیلی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه