تاکنون بیش از ۴۳۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۹۷۷ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۹ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و هند با بیش از ۵۱۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۵۲ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۷ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۰,۶۹۷,۹۲۴ مبتلا، ۹۷۷,۴۰۲ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۳۸,۵۹۹ مبتلا، ۵۱۴,۲۴۶ قربانی

3_ برزیل ۲۸,۸۱۱,۱۶۵ مبتلا، ۶۴۹,۷۱۷ قربانی
4_ فرانسه ۲۲,۷۸۲,۶۰۹ مبتلا، ۱۳۸,۵۷۶ قربانی

5_ انگلیس ۱۸,۹۸۵,۵۶۸ مبتلا، ۱۶۱,۶۳۰ قربانی
6_ روسیه ۱۶,۴۹۵,۳۶۹ مبتلا، ۳۵۲,۴۴۶ قربانی

7_ آلمان ۱۴,۹۷۴,۷۱۳ مبتلا، ۱۲۳,۷۲۱ قربانی
8_ ترکیه ۱۴,۱۴۹,۳۴۱ مبتلا، ۹۴,۶۴۸ قربانی

9_ ایتالیا ۱۲,۸۲۹,۹۷۲ مبتلا، ۱۵۵,۰۰۰ قربانی
10_ اسپانیا ۱۱,۰۳۶,۰۸۵ مبتلا، ۹۹,۸۸۳ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۶۰ هزار و ۷۴۱ ابتلا و ۱۳۷ هزار و ۶۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، اندونزی، مکزیک، ژاپن، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، ویتنام، پرو، کره جنوبی، مالزی، کانادا، پرتغال، استرالیا و شیلی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه