کنترل نسبی سویه جدید کرونا مانع تکمیل چرخه واکسیناسیون نشود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا عصر روز گذشته "چهارشنبه" به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور رئیس دفتر رییس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش و مسئولان دستگاه های مربوطه حضور داشتند،برگزار شد.

در این جلسه محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور گفت: استفاده از واکسن های موجود در کشور تأثیر بسزایی در کاهش آمار بستری ها به ویژه در بخش مراقبت های ویژه و همچنین مرگ و میرهای ناشی از کرونا دارد و مردم لازم است هر چه سریعتر روند واکسیناسیون خود را تکمیل کنند، از دستگاه های ذیربط و وزارت بهداشت درخواست داریم تا تمهیدات لازم برای کمک به افزایش تولید واکسن داخلی کرونا در سال آینده اندیشیده شود.
 
در این جلسه همچنین بهرام عین اللهی وزیر بهداشت گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا و سویه جدید اومیکرون و آخرین رنگ بندی کرونایی در کشور ارائه کرد و گفت: میزان بیماران سرپایی و بستری و همچنین آمار مرگ و میر ناشی از این ویروس در کشور و در هفته گذشته سیر نزولی داشته است اما ساده انگاری در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی و همچنین عدم تکمیل واکسیناسیون می تواند شرایط کشور را دچار مشکل کند.
 
در این جلسه وزارت بهداشت گزارشی از روند شیوع سویه جدید اومیکرون و واکسیناسیون در ایران و جهان و همچنین تأثیر میزان بستری و مرگ و میر قطعی بر حسب وضعیت واکسیناسیون ارائه کرد که طبق گزارش وزارت بهداشت در خصوص واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال در کشور، ۹۲ درصد دوز اول، ۸۰ درصد دو دوز و ۳۵ درصد نیز سه دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
 
در ادامه نیز گزارشی از مشکلات بخش بیمه در پشتیبانی بیماری کرونا ارائه و تأکید شد با تخصیص اعتبارات لازم حمایت های مورد نیاز از این بخش انجام شود.
 
گزارشی نیز از وضعیت واکسیناسیون در کشور در میان جوامع هدف گوناگون در قالب طرح مدیریت هوشمند بیماری ارائه و بر اساس آن اعلام شد در راستای شناسایی افراد واکسینه شده تا به حال بالغ بر ۳۴۳ میلیون استعلام از سامانه مربوطه صورت گرفته است. وبدا

پایان پیام/

مطالب مشابه