تاکنون بیش از ۴۴۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۹۸۳ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۵۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و هند با بیش از ۵۱۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۵۴ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۹ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۰,۸۹۵,۶۵۱ مبتلا، ۹۸۳,۴۸۶ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۵۷,۴۷۷ مبتلا، ۵۱۴,۹۰۸ قربانی

3_ برزیل ۲۸,۹۷۴,۳۱۵ مبتلا، ۶۵۱,۳۴۳ قربانی
4_ فرانسه ۲۲,۹۵۸,۳۲۰ مبتلا، ۱۳۹,۱۲۳ قربانی

5_ انگلیس ۱۹,۱۱۹,۱۸۱ مبتلا، ۱۶۲,۰۰۸ قربانی
6_ روسیه ۱۶,۷۷۵,۰۲۴ مبتلا، ۳۵۴,۷۸۷ قربانی

7_ آلمان ۱۵,۵۷۹,۴۸۰ مبتلا، ۱۲۴,۵۱۷ قربانی
8_ ترکیه ۱۴,۲۹۳,۸۲۸ مبتلا، ۹۵,۲۰۵ قربانی

9_ ایتالیا ۱۲,۹۴۸,۸۵۹ مبتلا، ۱۵۵,۶۰۹ قربانی
10_ اسپانیا ۱۱,۱۰۰,۴۲۸ مبتلا، ۱۰۰,۴۳۱ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۸۰ هزار و ۲۱۷ ابتلا و ۱۳۷ هزار و ۵۹۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، اندونزی، مکزیک، ژاپن، اوکراین، کره جنوبی، ویتنام، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، مالزی، پرو، استرالیا، کانادا، پرتغال، شیلی و تایلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه