تاکنون بیش از ۴۴۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۰.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۹۸۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۵۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۰,۹۱۷,۵۲۲ مبتلا، ۹۸۴,۰۲۰ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۶۷,۳۱۵ مبتلا، ۵۱۵,۱۳۳ قربانی

3_ برزیل ۲۹,۰۴۹,۰۱۳ مبتلا، ۶۵۲,۲۰۷ قربانی
4_ فرانسه ۲۳,۰۵۷,۳۲۶ مبتلا، ۱۳۹,۲۷۵ قربانی

5_ انگلیس ۱۹,۱۱۹,۱۸۱ مبتلا، ۱۶۲,۰۰۸ قربانی
6_ روسیه ۱۶,۹۴۱,۶۵۶ مبتلا، ۳۵۶,۲۸۱ قربانی

7_ آلمان ۱۵,۸۲۸,۴۵۵ مبتلا، ۱۲۴,۷۱۶ قربانی
8_ ترکیه ۱۴,۳۵۳,۸۸۸ مبتلا، ۹۵,۵۴۹ قربانی

9_ ایتالیا ۱۳,۰۲۶,۱۱۲ مبتلا، ۱۵۵,۸۸۷ قربانی
10_ اسپانیا ۱۱,۱۰۰,۴۲۸ مبتلا، ۱۰۰,۴۳۱ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۸۹ هزار و ۸۹۲ ابتلا و ۱۳۷ هزار و ۹۴۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، ژاپن، اوکراین، کره جنوبی، ویتنام، آفریقای جنوبی، رژیم صهیونیستی، فیلیپین، جمهوری چک، مالزی، بلژیک، پرو، استرالیا، پرتغال، کانادا، شیلی و تایلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه