تاکنون بیش از ۴۴۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۰.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۹۸۵ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۵۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۰,۹۷۹,۹۷۷ مبتلا، ۹۸۵,۹۱۴ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۷۱,۳۰۸ مبتلا، ۵۱۵,۲۴۱ قربانی

3_ برزیل ۲۹,۰۶۹,۴۶۹ مبتلا، ۶۵۲,۴۱۸ قربانی
4_ فرانسه ۲۳,۰۷۱,۸۲۲ مبتلا، ۱۳۹,۴۵۱ قربانی

5_ انگلیس ۱۹,۲۴۵,۳۰۱ مبتلا، ۱۶۲,۱۴۷ قربانی
6_ روسیه ۱۷,۰۱۴,۸۱۸ مبتلا، ۳۵۶,۹۴۹ قربانی

7_ آلمان ۱۵,۹۵۱,۳۵۰ مبتلا، ۱۲۴,۷۱۶ قربانی
8_ ترکیه ۱۴,۳۸۸,۲۳۱ مبتلا، ۹۵,۶۸۱ قربانی

9_ ایتالیا ۱۳,۰۴۸,۷۷۴ مبتلا، ۱۵۶,۰۱۷ قربانی
10_ اسپانیا ۱۱,۱۳۶,۴۲۵ مبتلا، ۱۰۰,۵۷۴ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۹۶ هزار و ۳۱۸ ابتلا و ۱۳۸ هزار و ۱۱۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، ژاپن، اوکراین، کره جنوبی، ویتنام، آفریقای جنوبی، رژیم صهیونیستی، فیلیپین، مالزی، جمهوری چک، بلژیک، پرو، استرالیا، پرتغال، کانادا، شیلی و تایلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه