تاکنون بیش از ۴۴۹ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱ میلیون مبتلا و بیش از ۹۸۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۵۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳.۱ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۱,۰۱۲,۹۵۵ مبتلا، ۹۸۷,۶۱۵ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۷۵,۸۸۳ مبتلا، ۵۱۵,۳۸۶ قربانی

3_ برزیل ۲۹,۱۴۴,۹۶۴ مبتلا، ۶۵۲,۹۳۶ قربانی
4_ فرانسه ۲۳,۱۶۴,۸۷۲ مبتلا، ۱۳۹,۶۱۸ قربانی

5_ انگلیس ۱۹,۳۰۷,۰۱۴ مبتلا، ۱۶۲,۳۵۹ قربانی
6_ روسیه ۱۷,۰۸۱,۳۹۴ مبتلا، ۳۵۷,۶۰۱ قربانی

7_ آلمان ۱۶,۱۴۴,۳۶۳ مبتلا، ۱۲۵,۲۹۹ قربانی
8_ ترکیه ۱۴,۴۲۵,۶۳۸ مبتلا، ۹۵,۸۱۱ قربانی

9_ ایتالیا ۱۳,۱۰۹,۵۲۷ مبتلا، ۱۵۶,۲۰۱ قربانی
10_ اسپانیا ۱۱,۱۵۹,۵۷۴ مبتلا، ۱۰۰,۸۵۹ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۰۲ هزار و ۱۵۹ ابتلا و ۱۳۸ هزار و ۲۶۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، ژاپن، کره جنوبی، اوکراین، ویتنام، آفریقای جنوبی، رژیم صهیونیستی، مالزی، فیلیپین، جمهوری چک، بلژیک، پرو، استرالیا، پرتغال، کانادا، شیلی و تایلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه